terve hammas

Hammaste laservalgendus hambakliinikus


hammaste valgendamine tartus

Kasutame hammaste valgendamiseks uusimat lasertehnoloogiat. SIROLaser Blue dioodlaseri ja Opalescense geeli abil on protseduuri aeg lühenenud ning efektiivsus mitmeid kordi suurenenud.


Lasertehnoloogia suureks eeliseks on:

  1. Hea tulemuse saavutamiseks piisab vaid ühest hambaarsti visiidist
  2. Protseduuri lühike ajakulu (45-60 min)
  3. Võimalik saavutada kuni 8 tooni heledamad hambad
  4. Ei kahjusta hambaid (sh ei kahjusta hambapulpi ehk närvi)
  5. Kohene ja pikaajaline tulemus
  6. Ohutu ja mugav
  7. Teostatud kvalifitseeritud hambaarsti poolt


hammaste valgendus hambaravikabinetis

Laservalgenduse protseduur:

  1. Esmalt puhastatakse hambad puhastuspastaga
  2. Vajadusel tehakse soodapesu ja eemaldatakse hambakivi
  3. Igemed kaetakse igemekaitse geeliga, et vältida valgendusgeeli valgumine hambapinnalt igemetele
  4. Pärast seda, kui limaskest on kaitstud, kantakse hammastele Opalescense valgendusgeel, mis aktiveeritakse SIROLaser Blue dioodlaseri abil
  5. Protseduur kestab 15 minutit ja seda võib korrata kuni 4 korda
  6. Protseduuri lõpus eemaldatakse valgendusgeel ja igemekaitsegeel
  7. Vajadusel töödeldakse protseduuri lõppedes hambapinnad tundlikkust vähendava geeliga.


hammaste valgendusgeel

Opalescense geel sisaldab vesinikperoksiidi, kaaliumnitraati ja fluoriidi. Vesinikperoksiidi on juba aastakümneid kasutatud hammaste valgendamise toodetes. Kaaliumnitraat vähendab hammaste tundlikkust. Fluoriid aitab vähendada kaariest ja tugevdab hambaemaili. Koos toimides parandavad nad hammaste üldist seisundit. Hammastele kandes eraldub geelist pleegitava toimega vee ja hapniku ioone.


hammaste laservalgendus

SIROLaser Blue on uudne hambaravi dioodlaser, mis töötab sinise, infrapuna- ja punase lainepikkusega. Laservalgendusel aktiveeritakse valgendusgeel infrapuna lainepikkuse abil. Laseri lainepikkus on kohandatud spetsiaalselt valgendusgeelile, mis suurendab efektiivsust ja minimeerib vajamineva energia hulka, et saavutada maksimaalne valgendamine. Selle tulemuseks on lühenenud raviaeg ning parem efektiivsus. Erinevalt fotovalgendamise seadmetega teostatavast protseduurist väheneb SIROLaser Blue dioodlaserit kasutades hamba soojenemine, mis on valgendusjärgse tundlikkuse põhjustaja.


Sõltuvalt patsiendi hammaste struktuurist ja isiklikust hügieeni- ning toitumisharjumustest varieerub ka valgenduse tulemus ja püsivus. Järgides häid hügeenitavasid saate ka kestvamalt valgemad hambad.


enne valgendustpeale valgendust

Laservalgendus võimaldab saavutada parima soovitud tulemuse -
särava ja valge naeratuse!



valgendav hambapasta

Kodused võimalused hambaid valgendada

  1. Spetsiaalsed valgendavad hambpastad (näiteks Opalescense või Crest).
    Opalesence - valgendavatest hambapastadest üks parimatest.
    Konsulteerime Teid enne kasutamist ja saame võrrelda tulemusi hiljem.
    Hambapastasid on võimalik soetada endale ka meie kliinikust.
  2. Hambaarsti poolt valmistatud valgenduskaped, mille jaoks võtab hambaarst esimesel visiidil hambajäljendid. Laboris valmistatakse nende järgi kaped (hammaste jäljendid). Järgneval visiidil annab arst koduseks kasutuseks valgenduskaped ja valgendusgeeli, informeerib patsienti õigest kasutamisest. Vajadusel tehakse esimene näitlik valgendamise protseduur kliinikus läbi. Kodusel valgendamisel on ajakulu ühele protseduurile 6 – 8 tundi, mille jooksul tuleb hoida kapesid koos valgendusgeeliga suus. Suhteliselt pikk ajakulu - 1-2 nädalat. Maksimaalselt on võimalik saavutada kuni 6 tooni heledamad hambad. Täpsemad juhised saab hambaarsti käest.
hammaste valgendamine kodus

hammaste valgendus tulemus enne ja pärastHambavalgendusprotseduure on mitmesuguseid. Valgendada saab ja tohib ainult terveid hambaid. Enne valgendust soovitame alati hambad hambaarsti juures üle kontrollida. Tähtis on, et parandatud saaksid kõik katkised hambad. Isegi väikese hambaaugu korral võib valgendamine tuua endaga kaasa suuremaid muresid. Inimesed, kes armastavad juua kohvi, teed, veini või suitsetad, on soovitav eelnev hammaste sügavpuhastus ehk soodapesu. Soodapesu (ehk airflow) eemaldab vee, õhu ja soodapulbri abil katu ja suuremad plekid. Lisaks on vaja eemaldada ka hambakivi. Pärast professionaalset sügavpuhastust on valgendamise tulemus kordades parem.

Oluline on ka teada, et valgendusega ei ole võimalik muuta juba proteesitud hamba tooni. Seetõttu tuleks võimalusel enne hammaste proteesimist hambad valgendada, siis on võimalik uue proteesi toon võtta juba suus olevate, valgentatud hammaste tooni järgi. Valgendamine on alati keemiline protseduur. Hambad muutuvad valgemaks, kui valgendusgeel jõuab hamba sisse. Mõni patsient võib kogeda hammaste tundlikkuse suurenemist protseduuri ajal ja pärast seda. Kliinilised katsetused näitavad, et 90% patsientidest ei koge tundlikkuse suurenemist ja 10% kogevad seda vähesel määral. Tavaliselt, kui hambad on terved ja ravitud, mööduvad kõik kõrvalmõjud 1-2 päeva jooksul. Vajadusel saame Teile soovitada hammaste tundlikkust leevendavaid tooteid (näitekst Biorepair, Sensodyne, Opalescense). Enamusel juhtudel on valgendusprotseduur valutu.



Särava naeratuse säilitamiseks ja valgenduse tulemuse püsimiseks soovitame:
  1. 4 tunni jooksul pärast valgendusprotseduuri mitte tarvitada kohvi, teed ja punast veini ning mitte suitsetada
  2. puhastada hambaid 2 korda päevas floriidi sisaldava hambapastaga
  3. kasutada regulaarselt hambaniiti, et tagada hea suuhügieen
  4. mitte liialdada parkaineid sisaldavate jookide ja söökidega (nt punase veini, kohvi, teega) ning suitsetamisega.