terved hambad

Hammaste soodapesu Airflow

airflow soodapesu Tartus

Inimese hammaste tervis on paljuski sõltuv tema enda teadmistest suuhügieenist ja oskusest kasutada neid teadmisi reaalselt ka hoolduse käigus. Tihti ei ole aga ka kõige paremate teadmiste ja oskustega ise võimalik saavutada parimat tulemust hammaste hoolduses.

Siin tulebki appi airflow soodapesu.

Sellel protseduuril on ka rahvakeeli erinevad nimetused pärlipesu, airflow pärlipesu, air-flow hammaste puhastus, hammaste sügavpuhastus, hammaste soodapesu ja õhkabrasioon. Kuid põhimõtteliselt on see hammaste puhastamine vee, õhu ja spetsiaalse soodapulbri abil.
See soodapulber on spetsiaalselt välja töötatud hambaarstide ja kõrgtehnoloogilise Airflow seadme jaoks. Soodapulber on õrna aromaatiseeritud maitsega, et peita sooda enda natuke ebameeldib maitse. Peene koostisega bikarbonaadi- ehk soodapulber on kemikaalivaba ja täiesti ohutu. Airflow seadme otsikust paisatakse välja õhu-soodajuga, mida lehvikuna ümbritseb veekardin. Veekardin väldib soodatolmu lendumist ja samas pehmendab veidike protseduuri. Tagasipõrkunud pulbri eemalduseks kasutame aspiraatorit, millega imetakse enamus soodast ja veest kohe suust ära võimalikult lähedal hambale.
Hammastele tekkinud pigmedi, mustuse ja katu eemaldab soodapulbri juga, sealjuures ei kahjustu hambapind. Soodapesu eemaldab peaaegu 100% bakteritest, mida ei ole võimalik käsitsi puhastada. Võrreldes tavapäraste suuhügieeni vahenditega on soodapesu pehmem. Soodapesu ei ole abrasiivne hambavaabale ja igemetele. Peened soodapulbri osakesed täidavad mikroskoopilised emaili tühimikud ning selle toimel väheneb hammaste tundlikkus. Õrnemate igemete puhul võib tunduda protseduur veidike ebameeldiv, kuid valulik üldiselt protseduur ei ole. Umbes 1 tunni jooksul suudame põhjalikult puhastada kõik hambad ja hambavahed soodapesuga. Protseduuri lõppedes anname nõu kuidas ise paremini hammaste eest hoolt kanda. Air-flow soodapesu on kiire ja valutu hammaste puhastamine. Sügavpuhastuse lõpptulemuseks on siledad ja loomulikult säravad valged hambad. Valgenduse efekt saavutatakse ikkagi pigmentide eemaldumisest hambapindadelt. Sügavpuhastus hammastele tagab parema hingeõhu ning suust kaob paha maitse.

Hammaste soodapesu vähendab

hambaaukude tekke riski, kuna kaariest tekitavate mikroobide hulk suuõõnes väheneb märgatavalt.


hammaste sügavpuhastust

Enne hammste soodapesu veendume, et patsiendil ei oleks igemepõletikku.
Eelnevalt tuleb ravida igemehaigused ja kaaries (hambaaugud).
Alles seejärel võib teostada pärlipesu.


Põhjaliku soodapesuga pestakse hambapinnalt koos mustuse ja katuga ka maha hambaid kattev ja kaitsev süljekiht.
Süljekiht taastub 2 – 3 tunni jooksul sülje proteiinide mõjul uuesti.
Peale hammaste pärlipesu soovitame mitte suitsetada, juua või süüa tugevalt värvipigmente sisaldavaid toiduaineid (kohvi, teed, tumedat punast veini, mustikaid, kirsse jne.)Ajakulu hammaste soodapesule Tartus DentalPlanet Hambaravis umbes 1 tund.