Hambakivi eemaldamine

Hambakivi eemaldamiseks teostatakse esmalt soodapesu, mis puhastab hammastelt katu ning muudab hambakivi pehmemaks, et seda oleks hiljem kergem eemaldada. Pärast soodapesu eemaldatakse hammastelt hambakivi ultraheliseadme ehk scaler’i abil.

Enne hambakivi eemaldamist
Kuna hammaste sügavpuhastus võib tekitada tundlikkust, tehakse protseduur sageli tuimastuse all. Hambakivi eemaldamine algab ultrahelisadme (scaler’i) kasutamisega, mis eemaldab suurema osa hambakivist. Sügavamates igemetaskutes ladestunud hambakivi eemaldatakse käsitsi instrumentidega, tagamaks põhjaliku puhastuse.
Protseduuri lõpus teostatakse hammaste poleerimine spetsiaalse pastaga, mis muudab hambapinnad siledaks ja vähendab uue hambakatu kinnitumise võimalust. Sageli eelneb poleerimisele ka soodapesu, mis aitab efektiivselt eemaldada hambapinna plekid ja hambakatu. Mõõdukas igemete veritsus pärast hammaste sügavpuhastust on normaalne ning see möödub tavaliselt mõne päeva jooksul.

Pärast hambakivi eemaldamist
Pärast hambakivi eemaldamist soovitatakse vähemalt samal päeval vältida tugeva pigmendiga toite ja jooke, nagu punapeet, punane vein ja kohv, mis võivad puhastatud hambapindu värvida. Samuti tuleks hoiduda suitsetamisest vähemalt kaks tundi pärast protseduuri, kuna see võib aeglustada igemete paranemist. Soovitatav on vahetada õhtul hambahari, et vältida vanale harjale kogunenud bakterite uuesti suhu sattumist. Protseduuri tõhusust suurendab antiseptilise suuloputusvahendi kasutamine, mis aitab suuhügieeni säilitada ja toetab igemete taastumist.
DentalPlanet Hambaravi pakub professionaalset hambakivi eemaldamist Tartus - usaldusväärne valik suuhügieeni ja igemete tervise taastamiseks.
Broneeri aeg